/ Aktualności / Uncategorized / Szkolenia dla menedżerów badań naukowych – „V4 Training”

Szkolenia dla menedżerów badań naukowych – „V4 Training”

16.09.2018 19:55

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zaprasza do udziału w szkoleniu dla menedżerów badań naukowych – „V4 Training”, które odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2018r. w Brukseli. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników instytutów PAN, szkół wyższych oraz instytutów naukowo-badawczych z Polski, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem projektami europejskimi przede wszystkim w ramach Horyzontu 2020.

Tematyka szkolenia koncentruje się zarówno wokół najważniejszych zagadnień dotyczących Programu Ramowego Horyzont 2020, jak i kolejnego, który będzie funkcjonował pod nazwą Horyzont Europa. Wykłady prowadzone będą przez specjalistów m.in. z Komisji Europejskiej oraz europejskich instytucji działających w Brukseli na rzecz badań naukowych i innowacji.

Kwalifikacja na szkolenie zostanie przeprowadzona na podstawie przesłanego CV oraz listu motywacyjnego w języku angielskim.

Dokumenty należy przesyłać drogą mailową na adres polsca@polsca.pan.pl do dnia 12 października 2018. do godz. 15:00.

Więcej informacji pod linkiem: http://polsca.pan.pl/wp-content/uploads/V4-Training-5-7.12.2018-zaproszenie-na-szkolenie.pdf

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty podróży do/z Brukseli oraz pobytu w Brukseli.

Szczegółowy program szkolenia zostanie opublikowany na stronie Biura PolSCA w październiku.