/ Aktualności / Uncategorized / Digital Opportunity Traineeships — inicjatywa finansowana ze środków „Horyzont 2020” i realizowana w ramach programu Erasmus+

Digital Opportunity Traineeships — inicjatywa finansowana ze środków „Horyzont 2020” i realizowana w ramach programu Erasmus+

20.08.2018 15:19

Wiele firm ma trudności ze znalezieniem pracowników z umiejętnościami cyfrowymi dostosowanymi do wymagań nowoczesnego miejsca pracy. Komisja Europejska chce zachęcić do wzięcia udziału w programie firmy — od małych i średnich po duże korporacje — które są w stanie zapewnić studentom szkolenia podczas pracy, ale niekoniecznie dysponują środkami i czasem na samodzielną organizację tego przedsięwzięcia.

Inicjatywa finansowana jest przez Komisję Europejską ze środków Horyzontu 2020 i realizowana w ramach programu Erasmus+.  Międzynarodowe staże będą dostępne dla studentów wszystkich kierunków, chętnych do rozwijania umiejętności cyfrowych.

Firmy mogą ogłaszać się na platformach Drop’pin@EURES lub ErasmusIntern, albo bezpośrednio przez biura pośrednictwa pracy na uczelniach. Przyjęcie stażystów z programu Erasmus+ nie nakłada na firmy żadnych dodatkowych obciążeń, a praktyki zawodowe są uznawane za jedną ze skuteczniejszych metod pozyskiwania uzdolnionych pracowników.

Firma przyjmująca nie ma obowiązku zatrzymania u siebie stażystów dłużej, niż zostało to uzgodnione. Zgodnie z regułami programu Erasmus+ staż może trwać od 2 do 12 miesięcy — to zależy od indywidualnych uzgodnień między uczelnią a firmą. Długość praktyk zawodowych ustala się w ramach porozumienia o programie stażu.

Praktyki zawodowe mogą również odbywać się w regionalnych towarzystwach edukacyjnych i centrach badawczych.

Więcej informacji:

Informacje dla firm i uczelni wyższych – pytania i odpowiedzi

Informacje dla studentów – pytania i odpowiedzi

Zdobywanie umiejętności cyfrowych na zagranicznych stażach