/ Aktualności / Uncategorized / Bezpłatne warsztaty: Komunikacja i zasady współpracy w międzynarodowym środowisku naukowym

Bezpłatne warsztaty: Komunikacja i zasady współpracy w międzynarodowym środowisku naukowym

25.06.2018 15:24

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc zaprasza na bezpłatne warsztaty:

Komunikacja i zasady współpracy w międzynarodowym środowisku naukowym

Celem warsztatu jest trening umiejętności umożliwiających efektywną komunikację z osobami odmiennymi kulturowo w środowisku akademickim (praca w międzynarodowym zespole badawczym; realizacja projektu, który zakłada wyjazd do kraju znacznie różniącego się kulturowo; kontakty ze studentami zagranicznymi, itp.).

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z pojęciem kompetencji międzykulturowej i zrozumieć, jaki zakres wiedzy i umiejętności składa się na taką kompetencję. Przejdą m.in. krótki trening racjonalnego podejścia do sytuacji odmiennych kulturowo i przeanalizują międzykulturowe incydenty krytyczne korzystając z najważniejszych teorii dotyczących różnych wymiarów kultury. Ostatnim punktem warsztatu będzie wypracowanie ogólnej strategii zapobiegania nieporozumieniom międzykulturowym w sytuacjach akademickich.

Data: piątek 29 czerwiec 2018

Godziny: 14:00 – 18:00

Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 16/18, sala nr 2

Prowadzący: dr Julita Woźniak

UWAGA: Ilość miejsca ograniczona: 12 osób

Rejestracja trwa do czwartku, 28.06.2018r. do godziny 13:00.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztacie prosimy o przesyłanie danych: imię i nazwisko na adres: michal.kaczmarek@uni.lodz.pl