/ Aktualności / Uncategorized / Warsztaty RPK: Instrumentarium naukowca – wykorzystanie narzędzi wspomagających proces pisania tekstów, wyszukiwania źródeł oraz udostępniania publikacji w Internecie

Warsztaty RPK: Instrumentarium naukowca – wykorzystanie narzędzi wspomagających proces pisania tekstów, wyszukiwania źródeł oraz udostępniania publikacji w Internecie

29.05.2018 15:39

Szanowni Państwo,

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne warsztaty pt.:

„Instrumentarium naukowca – wykorzystanie narzędzi wspomagających proces pisania tekstów, wyszukiwania źródeł oraz udostępniania publikacji w Internecie – czyli narzędzia do networkingu w Horyzont 2020”

Szkolenie ma na celu:

– Pokazanie, jakie narzędzia można wykorzystać, aby skutecznie pisać publikacje naukowe.

– Zwrócenie uwagi na praktyczną stronę pisania artykułów naukowych z wykorzystaniem różnych narzędzi.

– Wyrobienie umiejętności obsługiwania różnych narzędzi służących do pisania i związanych ze wszystkimi etapami tworzenia tekstów naukowych.

– Pokazanie różnych internetowych źródeł zasobów naukowych.

– Krótkie omówienie narzędzi wspomagających proces zarządzania zespołem badawczym.

– Charakterystykę i przygotowanie do używania wybranych serwisów społecznościowych dla naukowców (w tym Google Scholar).

Szkolenie poprowadzi: dr Piotr Siuda

Więcej informacji o szkoleniu oraz osobie prowadzącej w załączniku: Program Instrumentarium naukowca

Data wydarzenia: 04.06.2018r.

Czas trwania: 09:00-16:00

Miejsce wydarzenia:

ŁÓDZKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A.

Narutowicza 34, Łódź

Sala konferencyjna (parter)

Rejestracja: Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 30 maja 2018r. na adres: michal.kaczmarek@uni.lodz.pl

Liczba miejsc: 40.