/ Aktualności / Uncategorized / „How to succeed in an ERC grant application?” – Warsztaty ERC organizowane z University of Cambridge

„How to succeed in an ERC grant application?” – Warsztaty ERC organizowane z University of Cambridge

27.05.2018 14:42

Polska Akademia Nauk i University of Cambridge organizują 14-15 czerwca br. warsztaty przygotowujące reprezentantów nauk o życiu, ścisłych i inżynieryjnych do aplikowania o granty ERC (Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych). Spotkanie dedykowane jest w szczególności naukowcom planujących składanie wniosku o granty Starting i Consolidator, tj. w momencie aplikowania o grant będących odpowiednio 2-7 oraz od 7-12 lat po uzyskaniu tytułu doktora.

Pierwszego dnia spotkania (14 czerwca) odbędzie się konferencja poświęcona grantom ERC z udziałem zaproszonych gości, laureatów i panelistów. Eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem jak przygotować dobry wniosek projektowy i odnieść sukces w aplikacji o grant ERC. W tej części warsztatów będzie mogło wziąć udział około 80 osób.

15 czerwca uczestnicy, wybrani na podstawie informacji przesłanych w formularzu zgłoszeniowym, będą mieli możliwość skonsultowania swojego projektu z zaproszonymi ekspertami w trakcie konsultacji indywidualnych. Tego odbędą się również warsztatyWniosek ERC krok po kroku”, które poprowadzą pracownicy BDN PAN dla około 12 uczestników.

Rejestracja na warsztaty jest możliwa za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem  https://goo.gl/forms/QmJ5U48I2eq7flw42  i jest obowiązkowa. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca 2018r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat warsztatów, a także program spotkania są dostępne na stronie Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN:

Data wydarzenia: 14–15.06.2018r.
Miejsce:  Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, Warszawa, ul. Kasprzaka 44/52