/ Aktualności / Uncategorized / RPK Łódź bezpłatne szkolenie: 28.05.2018 „Elementy udanej kariery naukowej”

RPK Łódź bezpłatne szkolenie: 28.05.2018 „Elementy udanej kariery naukowej”

22.05.2018 16:03

Szanowni Państwo,

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie pt.:

„Elementy udanej kariery naukowej”

Dyskusja będzie się obracać wokół tematu budowania własnej pozycji w nauce od wczesnych etapów kariery. Na co zwrócić uwagę już na studiach? Jak ważne są oceny i co jeszcze można zrobić? Jak można dostać się na doktorat ze stypendium? Jak wybrać swojego promotora i przyszłą grupę badawczą? Czy młodemu naukowcowi potrzebny jest mentor? Jak to jest pracować i studiować za granicą? Czy mobilność jest naukowcowi potrzebna? Kiedy zdecydować o robieniu kariery w nauce? Jak budować dalsze etapy kariery naukowej po doktoracie. Omówimy co pomaga w odniesieniu sukcesu w świecie nauki i jak świadomie kierować rozwojem swojej kariery.

Szkolenie poprowadzi: dr MARIA GÓRNA

Informacje od prowadzącej:

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim, łącząc biotechnologię z chemią teoretyczną w ramach MISMaP. Podczas studiów wyjechałam na staż letni na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie wróciłam później na studia doktoranckie z europejskim stypendium jako Marie Curie Early Stage Researcher. Odbyłam 5-letni staż podoktorski w Wiedniu w Centrum Medycyny Molekularnej i krótsze staże w Oksfordzie. W 2015 r. wróciłam na UW, gdzie kieruję własną grupą badawczą i projektami finansowanymi z grantów krajowych i europejskich, m.in. LIDER NCBR, Sonata NCN, EMBO Installation Grant i Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship z Horyzontu 2020. Jestem założycielką Polskiego Oddziału Marie Curie Alumni Association, którym kierowałam w 2016/2017. Obecnie jestem członkiem zarządu Marie Curie Alumni Association.

Data wydarzenia: 28 maja 2018r.

Czas trwania: 11:00-13:00

Miejsce wydarzenia:

ŁÓDZKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A.
Narutowicza 34, Łódź
Duża sala konferencyjna (parter)

Rejestracja: Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 25 maja 2018r. na adres: mkaczmarek@uni.lodz.pl

Liczba miejsc: 40