/ Aktualności / Uncategorized / Bezpłatne Warsztaty RPK Łódź 29.05.2018 „Więcej niż slajdy – efekty(o)wne prezentacje naukowe”

22.05.2018 15:57

Szanowni Państwo,

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne warsztaty pt.:

„Więcej niż slajdy – efekty(o)wne prezentacje naukowe”.

Ilu ciekawych, wciągających, inspirujących prezentacji wysłuchałeś ostatnio na konferencjach, seminariach i konwersatoriach?

Jak pisze prowadzący szkolenie: moje osobiste statystyki (obejmujące głównie fizykę, inżynierię i nauki o życiu) wskazują na około 10-20%. Reszta jest często trudna do zniesienia przez 20, nie mówiąc już o 45 minutach.

Czy musi tak być? Czy można inaczej opowiadać o skomplikowanych zagadnieniach, którymi zajmujemy się w laboratoriach, bibliotekach i na wykopaliskach? A jeśli tak, to jak to robić?

Podczas warsztatów krążę wokół tych pytań, w szczególności staram się tak poprowadzić uczestników, by sami mogli znaleźć na nie odpowiedzi, które będą najbardziej użyteczne dla nich samych. Daję wiele praktycznych wskazówek, które mogą być punktem wyjścia przy wyborze i opracowaniu materiałów do prezentacji, układaniu ich w opowiadanie, przygotowaniu slajdów i rekwizytów (jeśli zdecydujesz się ich użyć), radzenia sobie z podchwytliwymi pytaniami i prezentacyjną tremą.

Szkolenie poprowadzi: dr hab. Piotr Wasylczyk

Prowadzący jest adiunktem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz visiting lecturer na Univeristy College London. Studiował (najczęściej fizykę) w Warszawie, Uppsali i Amsterdamie, poza Uniwersytetem Warszawskim pracował również w Oxfordzie i Florencji. Był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i finalistą polskiej edycji konkursu Fame Lab w 2016 roku. Nie mogąc ścierpieć nudnych i niezrozumiałych wystąpień na konferencjach naukowych, zaczął nauczać sztuki prezentacji, najpierw na Uniwersytecie Warszawskim, potem również na innych uczelniach, w studenckich kołach naukowych i firmach high-tech w Polsce i Wielkiej Brytanii. W 2017 r. nakładem PWN ukazała się pierwsza, adresowana specjalnie do naukowców, książka „Prezentacje naukowe” jego autorstwa.

Data wydarzenia: 29 maja 2018r.

Czas trwania: 12:30-17:30

Miejsce wydarzenia:

ŁÓDZKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A.

Narutowicza 34, Łódź

Duża sala konferencyjna (parter)

Rejestracja: Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 25 maja 2018r. na adres: rpk@uni.lodz.pl

Liczba miejsc:  20.