/ Aktualności / Uncategorized / Webinarium: Dlaczego warto uczestniczyć w Akcji COST i jak to zrobić?

Webinarium: Dlaczego warto uczestniczyć w Akcji COST i jak to zrobić?

17.05.2018 19:30

Webinarium: Dlaczego warto uczestniczyć w Akcji COST i jak to zrobić?

przeprowadzone we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE

28 maja 2018, godz. 18.00-20.00

COST to Europejski Program Współpracy Naukowo-Technicznej (European Cooperation in  Science and Technology). Jest to utrzymywana wspólnie przez 36 państw europejskich i Izrael (jako państwo współpracujące) struktura instytucjonalna, której najważniejszym zadaniem jest organizowanie multilateralnej współpracy naukowo-technicznej krajów członkowskich. Akcje COST umożliwiają tworzenie interdyscyplinarnych sieci naukowych mających na celu opracowanie odpowiedzi na ważne pytania naukowe. To także ogromne możliwości dla młodych naukowców: udział w pracach grupy, wyjazdy na staże zagraniczne, konferencje oraz kursy organizowane w ramach akcji – wszystko dofinansowane w ramach Akcji COST. Uczestnicy webinarium będą mogli – w oparciu o bogate doświadczenie prowadzącego – poznać korzyści płynące z udziału oraz sposób dołączenia do Akcji COST.