/ Aktualności / Uncategorized / EIT prowadzi nabór kandydatów do Rady Zarządzającej

EIT prowadzi nabór kandydatów do Rady Zarządzającej

22.04.2018 21:27

Europejski Instytut Innowacji i Technologii ogłosił nabór na nowych członków Rady Zarządzającej.

Rada Zarządzająca EIT to niezależne i autonomiczne w podejmowaniu decyzji ciało odpowiedzialne za określenie działań EIT, ich ewaluację i ocenę. Zarząd składa się z 12 członków mianowanych przez Komisję Europejską w celu zapewnienia zrównoważonej reprezentacji członków z doświadczeniem w biznesie, szkolnictwie wyższym i badaniach.

Proces selekcji nowych członków Rady Zarządzającej EIT rozpoczyna się od zaproszenia do wyrażenia zainteresowania, następnie Komitet Sterujący przygotuje krótką listę osób, które zostaną zaproponowane jako członkowie Rady Zarządzającej EIT. Nowi członkowie Rady Zarządzającej zostaną nominowani w drodze decyzji Komisji Europejskiej, oczekiwanej w drugiej połowie 2018r.

W swoich nominacjach Komisja Europejska priorytetowo traktuje zachowanie równowagi w reprezentacji środowiska szkolnictwa wyższego, badań, innowacji i biznesu w całej UE, a także równowagi płci i równowagi geograficznej.

EIT zachęca do zgłaszania kandydatur z państw członkowskich, które obecnie nie są reprezentowane w Radzie Zarządzającej EIT, w szczególności z państw członkowskich UE z Europy Środkowej i Wschodniej.

Termin składania wniosków: 14 maja 2018r.

Więcej informacji o wyborze członków Rady Zarządczej EIT znajduje się pod linkiem: