/ Aktualności / „Nauka dla Gospodarki” – szkolenia i warsztaty

„Nauka dla Gospodarki” – szkolenia i warsztaty

6.12.2017 13:49

Szanowani Państwo,

„Nauka dla Gospodarki”  w tegorocznej odsłonie zaprasza zainteresowane osoby do uczestnictwa w dwóch wydarzeniach poświęconych zagadnieniom związanym z procesem badawczym, które są istotne dla przygotowania poprawnych wniosków projektowych, w tym Programu Horyzont 2020.

Zapraszamy Państwa na spotkania poprowadzone w formie szkoleniowej i warsztatowej w dniach:

14 grudnia 2017 – „Instrumentarium naukowca – wykorzystanie narzędzi wspomagających proces pisania tekstów, wyszukiwania źródeł oraz udostępniania publikacji w Internecie”

15 grudnia 2017 – „Zarządzanie danymi badawczymi”

W pierwszym dniu spotkanie poświęcone będzie omówieniu i prezentacji różnych narzędzi ułatwiających pracę naukową. Główne  elementy szkolenia to:

• proces pisania tekstów naukowych,
  • analiza danych i tekstu,
  • narzędzia do wizualizacji danych,
  • tworzenia infografik oraz prezentacji,
  • Internet, jako medium komunikacji naukowej, w tym kwestie cytowań  i indeksu Hirsha,  serwisy jak Google Scholar,  Academic Social Networking Services,
  • Internet, jako źródło informacji w badaniach naukowych oraz narzędzia zarządzania zespołem projektowym (przykład – ASANA)

Drugi dzień, warsztatowy, przeznaczony zostanie na omówienie takich tematów, jak:

• Co to są dane badawcze i jakie są korzyści z prawidłowego zarządzania danymi badawczymi?
  • Na co zwracać uwagę przy wybieraniu i przygotowywaniu danych do długoterminowego przechowywania?
  • Kiedy dane badawcze można lub należy udostępniać publicznie?
  • Kwestie prawne związane z udostępnianiem danych
  • Jak przygotować Plan Zarządzania Danymi (Data Management Plan – DMP)?

Data wydarzeń:    14-15.12.2017:

Miejsce: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Łódź, ul. Narutowicza 34

Rejestracja: zgłoszenia do udziału w  konkretnym spotkaniu ze wskazaniem  daty i tematu szkolenia prosimy wysłać na adres: barbara.lukomska@uni.lodz.pl

Organizator: Regionalny Punkt Kontaktowy  Programów Badawczych UE przy Uniwersytecie Łódzkim  www.regionalny.uni.lodz.pl

Liczba miejsc na obydwa spotkania jest ograniczona!

Prosimy o przemyślane decyzje dotyczące zgłoszenia udziału i nieblokowanie miejsc innym potencjalnym chętnym uczestnikom spotkań.

Zapraszamy do zapoznania się z programem  spotkań w poszczególnych  dniach oraz krótką prezentacją  wykładowców: www.regionalny.uni.lodz.pl

Program 14.12.NG

Program 15.12.NG

Zespół  Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych przy Uniwersytecie Łódzkim