/ Aktualności / Międzynarodowy Kongres Biogospodarki Łódź 2017

Międzynarodowy Kongres Biogospodarki Łódź 2017

7.11.2017 14:34

W dniach 20-21 listopada w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Kongres Biogospodarki, którego głównym organizatorem jest Województwo Łódzkie.

Podczas Kongresu zostaną omówione możliwości, wyzwania i problemy stojące przed biomiastami i biowioskami – lokalnymi społecznościami działającymi w duchu zrównoważonego rozwoju, dlatego też hasło przewodnie tegorocznego spotkania to „Biospołeczność w sercu biogospodarki Unii Europejskiej”. Uczestnicy Kongresu zapoznają się i przedyskutują powiązania między istniejącymi europejskimi i narodowymi instrumentami, służącymi rozwojowi biospołeczności.

Tegoroczny Kongres zgromadzi blisko 500 czołowych ekspertów wywodzących się z samorządów, organów ustawodawczych, przedsiębiorców, przedstawicieli wyższych uczelni, organizacji pozarządowych i rolników. Główne cele Kongresu to wymiana doświadczeń i wiedzy między Bioregionami Europy Środkowej i Wschodniej oraz zwiększenie udziału przemysłu w lokalnej biogospodarce i programach rozwój bioekonomii na poziomie krajowym.

Kongres odbędzie się w hotelu Vienna House Andel’s Łódź, przy ul. Ogrodowej 17.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej: www.bioeconomy.lodzkie.pl