/ Aktualności / Sukces dnia informacyjnego Programu COST

Sukces dnia informacyjnego Programu COST

28.09.2017 12:19

W dniu 26 września br. na Uniwersytecie Łódzkim odbył się ogólnopolski Dzień Informacyjny dotyczący przygotowania aplikacji w Programie COST. Organizatorami spotkania, obok Centrum Nauki Uniwersytetu Łódzkiego było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Regionalny Punkt Kontaktowy ds. Programów Ramowych Unii Europejskiej.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczestników z całej Polski, w tym młodzi badacze, pracownicy akademiccy i przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw.

Jednym z prelegentów był Christer Halen, Senior Administrator Science Operations of COST Association, który w trakcie spotkania powiedział: „Poland is a very active participant in COST with involvement in more than 300 COST Actions. However, it lacks participation in Action leadership roles and we receive a low number of submissions from Polish main proposers. This COST Info Day, held in the dynamic city of Lodz, famous for its industrial past, focused on the submission of proposals and the evaluation process.”

Ponad połowa uczestników Dnia Informacyjnego nie brała wcześniej udziału w programie COST lub wcale o nim nie słyszała. W trakcie imprezy przeprowadzono szereg rozmów i warsztatów mających na celu zachęcenie zgromadzonych do udziału w  sieci COST. Omówiono zasady działania COST, stosowanie najlepszych praktyk, a także przedstawiono krajowe procedury uczestnictwa. W skład delegatów wchodzili kluczowi pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, a także przedstawiciele COST, w tym Koordynator Krajowy w Polsce, Pani Jadwiga Mrozowska. Praktyczny, warsztatowy charakter spotkania, możliwość wymiany doświadczeń między prowadzącymi a uczestnikami i dobra energia sprawiły, że jego uczestnicy wyjechali wzbogaceni o potrzebną wiedzę, pomysły i zachęceni do ubiegania się o własną akcję COST.

PREZENTACJE ze spotkania:

Mr Christer Halen (COST)

COST_Christer_Halen

Jadwiga Mrozowska (MNSW)

COST_Jadwiga_Mrozowska

prof. M. Łabieniec-Watała (UŁ)

COST_Magdalena_Łabieniec-Watała

RELACJE ze spotkania:

Wszystkie osoby zainteresowane programem COST zapraszamy do kontaktu:

Ewelina Wronka, T: 42 635-41-69 , E: ewelina.wronka@uni.lodz.pl

Katarzyna Kalska-Sochacka, T: 42 635-41-70, E: katarzyna.kalska@uni.lodz.pl