/ Aktualności / Warsztaty ERC organizowane we współpracy z Oxford University, 14-15 września 2017, Warszawa

Warsztaty ERC organizowane we współpracy z Oxford University, 14-15 września 2017, Warszawa

1.08.2017 10:24

Szanowni Państwo,

W dniach 14-15 września 2017r. Uniwersytet Oksfordzki i Polska Akademia Nauk organizują serię warsztatów przygotowujących reprezentantów nauk humanistycznych i społecznych do aplikowania o granty ERC (Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych).

Pierwszego dnia spotkania (14 września) odbędzie się konferencja poświęcona grantom ERC z udziałem zaproszonych naukowców z Oxfordu, a także konsultacje indywidualne dla wybranych uczestników warsztatów. Natomiast 15 września pracownicy Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN przeprowadzą szkolenie „Wniosek ERC krok po kroku” dla węższego grona aplikujących (około 12 osób). Wcześniej odbędzie się śniadanie networkingowe zaproszonych gości z Oxfordu i polskich naukowców.

Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) finansują przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym. Jedynym kryterium oceny jest doskonałość pomysłu naukowego i dorobku naukowca. Oferta kierowana jest do naukowców z całego świata, znajdujących się na każdym etapie kariery, zamierzających realizować granty ERC na terenie Unii Europejskiej. Budżet pojedynczego projektu może sięgać nawet 3,5 miliona EUR. Grant ERC zapewnia także solidny zastrzyk finansowy dla jednostki goszczącej naukowca, która otrzymuje 25% kosztów bezpośrednich grantu.

Rejestracja na wszystkie wydarzenia możliwa jest za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem https://goo.gl/forms/zLqkP4FRun3xFFaA3 najpóźniej do 1 września 2017r.  W formularzu jest możliwość podania informacji dotyczących dorobku badacza i projektu naukowego, na który planuje otrzymać grant ERC. W przypadku znacznego zainteresowania, może być przeprowadzona selekcja nadesłanych wniosków. Więcej informacji na temat warsztatów, a także program spotkania są dostępne na stronie Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN: https://instytucja.pan.pl/index.php/aktualnosci-doskonalosc-naukowa/4522-warsztaty-dla-przedstawicieli-nauk-spolecznych-i-humanistycznych-poswiecone-grantom-erc-organizowane-we-wspolpracy-z-oxford-university-14-15-09-2017-r