/ Aktualności / Szkolenie: „Co kryją portale: Participant Portal i EURAXESS?”

Szkolenie: „Co kryją portale: Participant Portal i EURAXESS?”

1.08.2017 10:07

Szanowni Państwo,

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego, serdecznie zaprasza Państwa na bezpłatne szkolenie pt.:

„Co kryją portale: Participant Portal i EURAXESS?”

Główną ideą portalu Komisji Europejskiej – EURAXESS jest pomoc naukowcom w rozwoju ich kariery w innym państwie europejskim (np.: poprzez wyszukiwanie ofert pracy w innym kraju) i wsparcie organizacji naukowych i firm w poszukiwaniu najodpowiedniejszych osób na stanowiska badawcze (poprzez zamieszczanie ofert pracy).

Zadaniem portalu EURAXESS jest również udzielanie kompleksowej pomocy naukowcom wyjeżdzającym jak i przyjeżdzającym, do danego kraju, poprzez przekazywanie aktualnej informacji na temat zasad przyjazdu, pobytu, zatrudnienia oraz różnych innych kwestii. Szkolenie na które mamy przyjemność Państwa zaprosić ma na celu pokazanie możliwości jakie oferuje portal EURAXESS, zapoznać Państwa z jego najważniejszymi funkcjami (m.in.: wyszukiwaniem ofert pracy, zamieszczaniem własnego cv, zamieszczaniem ofert pracy, wyszukiwaniem istotnych informacji o innym kraju w kontekście przyjazdu i pobytu).

Participant Portal to serwis Komisji Europejskiej informujący o Horyzoncie 2020 – programie Unii Europejskiej w zakresie badań i innowacji. Najważniejszą cechą Participant Portal, z punktu widzenia osób zainteresowanych składaniem wniosków do H2020, jest fakt, iż jest to jedyna oficjalna strona KE, na której ogłaszane są konkursy Komisji Europejskiej w ramach Horyzontu 2020, zamieszczona jest dokumentacja konkursowa, a także serwis  składania wniosków. Portal Uczestnika to również miejsce, gdzie uczestnicy projektów mogą wypełnić raporty finansowe i merytoryczne.

Celem szkolenia organizowanego i prowadzonego przez RPK UŁ jest zapoznanie Państwa z Portalem Uczestnika: zasadami funkcjonowania, szukania konkursów itp.

Data wydarzenia: 11 sierpnia 2017r. (piątek)

Czas trwania: 13:00 – 15:00

Miejsce wydarzenia:

Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, ul. Rewolucji 1905r. nr 41, Łódź; sala E209 (II piętro)

Rejestracja: Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 9 sierpnia 2017r. na adres: rpk@uni.lodz.pl

Liczba miejsc: 15.