/ Aktualności / Wielka Brytania deklaruje wsparcie dla projektów Horyzontu 2020 po wyjściu z UE

Wielka Brytania deklaruje wsparcie dla projektów Horyzontu 2020 po wyjściu z UE

26.07.2017 13:42

Rząd brytyjski ponownie złożył deklarację, że wszystkie projekty realizowane w ramach programu Horyzont 2020, rozpoczęte przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, będą otrzymywały od rządu brytyjskiego wsparcie do czasu ich zakończenia.

Deklarację z 13 sierpnia ubiegłego roku powtórzył brytyjski minister szkolnictwa wyższego i nauki Jo Johnson w przemówieniu wygłoszonym dnia 18 lipca br. podczas inauguracji Instruct European Research Infrastructure Consortia (ERIC).

Minister zapewnił, że Wielka Brytania nadal chce być miejscem, do którego przyjeżdżają naukowcy, innowatorzy i inwestorzy z całego świata, a calem rządu brytyjskiego jest ułatwianie współpracy międzynarodowej.