/ Aktualności / WEBINARIUM: „Horyzont 2020 dla indywidualnych naukowców – Akcje Marie Skłodowska-Curie”

25.04.2017 14:12

Szanowni Państwo,

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na Webinarium

„Horyzont 2020 dla indywidualnych naukowców – Akcje Marie Skłodowska-Curie”

Działania Marii Skłodowskiej-Curie skierowane są do:

1. Instytucji działających w obszarze badań i innowacji, tj. uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorstw oraz innych organizacji sektora B+R zainteresowanych rozwijaniem zasobów ludzkich (pomiędzy instytucjami partnerskimi biorącymi udział w projekcie) poprzez:

-przyjmowanie naukowców z całego świata,

-wysyłanie pracowników naukowych do placówek zagranicznych

-wymianę personelu naukowego, technicznego i zarządzającego

-realizowaniem grantu badawczego

1. Indywidualnych doświadczonych naukowców, którzy poprzez realizację indywidualnego grantu badawczego (w sektorze akademickim lub pozaakademickim) rozwiną swoją kreatywność, innowacyjność, samodzielność badawczą etc. Grant można realizować w dowolnym kraju w Europie i/lub poza jej granicami.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną informacje o konkursie, charakterystyce poszczególnych rodzajów grantów, warunkach uczestnictwa a także doświadczenia osób które uzyskały grant.

Data wydarzenia: 28.04.2017r.

Czas trwania: 14:00 – 16:00

Strona www wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=bJ72plMuN9U

Rejestracja:

Brak rejestracji. Osoby zainteresowane „wzięciem udziału w spotkaniu” prosimy o wejście na stronę www wydarzenia (kanał RPK Łódź na portalu You Tube) w dniu 28.04.2017r. o podanych godzinach.

Program:

14:00 – 14:15 Cele i ogólne zasady uczestnictwa w projektach MSCA

14:15 – 15:00 Charakterystyka poszczególnych rodzajów grantów MSCA

15:00 – 15:30 Granty MSCA – Doświadczenia Naukowców

15:30 – 16:00 Pytania i odpowiedzi. Zakończenie spotkania

Spotkanie poprowadzi Pan Michał Kaczmarek z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.