/ Aktualności / Master Class for PhD students and early career researchers: Apply by 9 May!

Master Class for PhD students and early career researchers: Apply by 9 May!

3.03.2017 13:55

Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcamy doktorantów i naukowców znajdujących się na początku drogi zawodowej do udziału w konkursie zorganizowanym przy okazji 15th European Week of Regions and Cities 2017: Regions and cities working for a better future.

W wyniku konkursu zostanie wyłonionych 30 osób, które będą zaproszone do udziału w warsztatach the European Week of Regions and Cities Master Class  w Brukseli , w dniach 8-12 października 2017r.

Wyjątkowy charakter Master Class ma na celu przybliżenie tematyki ostatnich badań dotyczących europejskiego rozwoju regionalnego i miejskiego i polityki spójności UE, a także umożliwić doktorantom i naukowcom znajdującym się na początku kariery zawodowej wymianę poglądów i nawiązanie kontaktów z decydentami i specjalistami pełniącymi funkcje urzędnicze w UE oraz doświadczonymi naukowcami. Głównym tematem warsztatów będzie polityka spójności UE i debata na temat jej rozwoju po 2020r., a także międzynarodowe programy i projekty badawcze UE.

Kandydaci powinni przedstawić niezbędne dokumenty takie jak: CV, zaświadczenie potwierdzające status doktoranta lub kopię dyplomu doktorskiego, zdjęcie (oddzielny plik) oraz numer paszportu lub dowodu osobistego.

Wnioski aplikacyjne będą oceniane na podstawie przesłanych abstraktów, w jednym z następujących tematów:

1) Resilient regions and cities: What local and regional strategies have proved successful in addressing the economic crisis and providing resilience? What lessons have regional and local authorities learned from the crisis and how has EU Cohesion Policy contributed to these lessons?

2) Governance of regional local development: How does EU Cohesion Policy influence “good governance” and innovation in the public sector?

3) Sharing knowledge across borders: How does EU Cohesion Policy facilitate learning between regions and cities and what are future directions in this respect?

Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni do dnia 30 maja i  poproszeni o złożenie do RSA rozwiniętego opracowania (maksymalnie 3000 słów) w terminie do 11 września 2017 roku.

Zgłoszenia (na dostępnym na stronie formularzu) należy nadsyłać do 9 maja 2017r. na adres daniela.carl@regionalstudies.org

Więcej informacji pod adresem: http://www.regionalstudies.org/conferences/conference/ewrc-2017