/ Aktualności / NAUKA DLA GOSPODARKI – Spotkania szkoleniowo-warsztatowe i networking

NAUKA DLA GOSPODARKI – Spotkania szkoleniowo-warsztatowe i networking

14.12.2016 09:39

rpk

Szanowni Państwo,

W dniu 19 grudnia 2016r. zapraszamy Państwa na spotkanie szkoleniowo-warsztatowe, które jako Regionalny Punkt Kontaktowy ds. Programów Badawczych UE organizujemy każdego roku, pod nazwą „Nauka dla Gospodarki”.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywać się będzie w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a do wyboru przez Państwa będą trzy spotkania z ekspertami i praktykami, którzy poprowadzą  szkolenia w zakresie:

1. Jak budować innowacyjne, nowoczesne przedsiębiorstwo wykorzystując metodę Business Model Canvas. Metodę, którą z powodzeniem stosowana jest również do przygotowania aplikacji projektowej do funduszy grantowych na rozwój własnej firmy.

Spotkanie poprowadzi Pan Hubert Dyba – Konsultant ds. innowacji i transferu technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Ekspert w zakresie wsparcia i doradztwa przy budowaniu biznesplanów.

1. Jak przygotować zwycięski projekt w ramach instrumentu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorstwom w UE  „SME Instrument”, przeznaczonego  na finansowanie innowacyjnego produktu, usługi, strategii rozwoju firmy.

Szkolenie poprowadzi Ateknea Solutions, firma o wiodącej na rynku pozycji w zakresie wspierania przedsiębiorstw w ubieganiu się o granty SME Instrument. Z jej usług skorzystało ponad 600 małych i średnich firm z ponad 20 krajów Europy. Zespół Ateknea składa się z ponad 130 doświadczonych ekspertów: inżynierów, menedżerów projektu, deweloperów i naukowców. Atekne Solutions wspierała łódzką firmę Napiferyn Biotech w pozyskaniu grantu o akronimie „FIDOs” z  Horyzontu 2020 w ramach SME Instrument.

1. Metod identyfikacji ryzyka w projektach B+R i zasad zarządzania ryzykiem. Zaprezentowane zostaną  przykłady przyjętych rozwiązań w projektach B+R, które uzyskały dofinansowanie w ramach programu Horyzont 2020.

Spotkanie poprowadzi  dr inż. Agata Klaus-Rosińska z Politechniki Wrocławskiej, Zespół Logistyki i Zarządzania Projektami w Katedrze Zarządzania Systemami. Doświadczony wykładowca i praktyk, ekspert w dziedzinie zarządzania projektami.

oraz

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku: wiodąca (w regionie łódzkim) firma w zakresie uczestnictwa w grantach Horyzontu 2020. W ramach szkolenia przedstawi metody zarządzania ryzykiem z praktycznego punktu widzenia na bazie swoich doświadczeń projektowych.

Wszystkie spotkania dostępne są bezpłatnie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres rpk@uni.lodz.pl, podając imię i nazwisko, instytucję oraz wybór szkolenia:

• „Business Model Canvas”
  • „SME Instrument”
  • „Ryzyka w projekcie”

Ilość miejsc na szkolenia ograniczona!

AGENDA w załączeniu agenda-nauka-dla-gospodarki