/ Aktualności / Konferencja pn. „Aktywne życie i zdrowe starzenie się w Łodzi i regionie”

Konferencja pn. „Aktywne życie i zdrowe starzenie się w Łodzi i regionie”

23.11.2016 14:58

Szanowni Państwo

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zaprasza na konferencję pn. „Aktywne życie i zdrowe starzenie się w Łodzi i regionie”. Celem spotkania jest podsumowanie projektu Healthy Ageing Research Centre (HARC) realizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi w latach 2013-2016 oraz przedstawienie nowej inicjatywy – Łódzkiego Ośrodka Referencyjnego powołanego do życia w ramach Europejskiego Partnerstwa Innowacji na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia się (European Innovation Partnership on Active and Healthy Ageing, EIP AHA).

Projekt Healthy Ageing Research Centre (HARC), finansowany przez 7. Program Ramowy Komisji Europejskiej (REGPOT), skupiał interdyscyplinarne grupy badawcze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zajmujące się problematyką zdrowia i chorób osób starszych. Podczas spotkania zostaną omówione osiągnięcia projektu, a także nowe inicjatywy i możliwości współpracy z władzami miasta i regionu oraz partnerami lokalnymi w obszarze problematyki poprawy zdrowia i jakości życia osób starszych.

Spotkanie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców: przedstawicieli władz miasta, regionu, uczelni wyższych, a także firm i instytucji zainteresowanych współpracą oraz wymianą dobrych praktyk w obszarze aktywnego życia i zdrowego starzenia się.

Konferencja będzie miała miejsce w Auli Zachodniej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,  Centrum Kliniczno-Dydaktyczne, ul. Pomorska 251 (wejście od ul. Czechosłowackiej).

Osoba do kontaktu: Kinga Zel, e-mail: kinga.zel@umed.lodz.pl, tel. 42 272 53 81

zaproszenie_konferencja_uniwersytet_medyczny_29-11