/ Aktualności / Stowarzyszenie Doktorantów i Doktorów PolDoc zaprasza młodych naukowców na listopadowe szkolenia

15.11.2016 16:16

Oferta skierowana jest do młodych naukowców – doktorantów i doktorów chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc oferuje bogatą ofertę szkoleniową, przygotowaną m.in. w oparciu o propozycje uczestników pierwszego Forum Karier Naukowych.

W listopadzie, dzięki wysokiej klasy specjalistom z różnych dziedzin nauczysz się między innymi jak efektywnie planować działania w trakcie doktoratu – czyli doktorat jako projekt: planowanie, realizacja, ewaluacja w oparciu o metodę MartinTateCore (Project Management Memory Jogger). Dzięki szkoleniu Możliwości grantowe dla młodych naukowców. Gdzie szukać? Jak napisać wniosek? zdobędziesz wiedzę niezbędną do skutecznego pozyskiwania funduszy na realizację projektu naukowego. Szkolenie Finansowanie i realizowanie projektów naukowych pomoże Ci zapoznać się z zasadami prawidłowego finansowania i realizowania projektów oraz dobrymi praktykami z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. W trakcie szkolenia Elementy prawa autorskiego dla naukowców – czyli jak legalnie tworzyć swoją pracę naukową i korzystać z cudzej? dowiesz się jak prawidłowo prezentować swoje wyniki, tak aby uniknąć konfliktu z prawem. Doktorant vs stres oraz Emisja głosu i jej rola w pracy naukowej będą pomocne przy prezentowaniu wyników naukowych w trakcie konferencji. Kolejna propozycja – szkolenie Promowanie dorobku naukowego w Internecie pokaże Ci jak ważnym źródłem przekazu dla naukowca jest Internet. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną dobre i złe przykłady promowania dorobku, jak efektownie i efektywnie promować swój dorobek naukowy w Internecie. Natomiast pogodzenie życia prywatnego i naukowego ułatwi szkolenie Zarządzanie czasem. Równowaga (life balance) w życiu codziennym i zawodowym, o tym jak radzić sobie z presją czasu i przybywającymi obowiązkami, jak skutecznie wypełniać obowiązki zawodowe nie zaniedbując obowiązków prywatnych.

W każdym z miast: Kraków, Łódź, Warszawa, Poznań przeprowadzone zostaną dwa szkolenia z powyższej listy. Więcej informacji znajduje się na stronę PolDoc: http://poldoc.pl/szkolenia-i-doradztwo/zapisy-n…

Wszystkich zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia Doktorantów i Doktorów PolDoc zapraszamy do członkostwa! Zapisy przez formularz na stronie: http://poldoc.pl/stowarzyszenie/czlonkostwo