/ Aktualności / XII edycja konkursu „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach”

XII edycja konkursu „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach”

20.07.2016 10:42

Ruszyła XII edycja konkursu na artykuł popularnonaukowy „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach” organizowanego przez miesięcznik Forum Akademickie. Redakcja miesięcznika czeka na zgłoszenia do 9 września br. (liczy się data stempla pocztowego).

W konkursie mogą wziąć udział pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Przesłane artykuły powinny w przystępny sposób popularyzować własne badania naukowe lub takie, w których naukowcy brali udział. Na konkurs będą przyjmowane teksty w języku polskim o objętości 10-12 tys. znaków (ze spacjami) w trzech egzemplarzach opatrzonych hasłem (może to być wyraz, dwa wyrazy lub kombinacja liter i cyfr).

Trzech laureatów otrzyma nagrody pieniężne: 9 tys., 4,5 tys. i 2 tys. zł oraz książki, możliwość udziału w szkoleniach i nagrody rzeczowe. Planowane jest również przyznanie czterech równorzędnych wyróżnień, które również premiowane będą finansowo i rzeczowo.

Szczegółowe informacje o formie zgłoszenia dostępne są na stronie Forum Akademickiego.