/ Aktualności / Polska firma wśród laureatów Instrumentu MŚP

Polska firma wśród laureatów Instrumentu MŚP

24.02.2016 15:56

30 projektów z udziałem 45 małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z 19 krajów otrzymało finansowanie w ostatniej rundzie konkursu Instrumentu MŚP w Fazie II. Każdy z projektów otrzyma od pół miliona do 2,5 mln euro. W przypadku projektów zdrowotnych dofinansowanie wyniesie 5 mln euro. Całkowita kwota dofinansowania to 48,6 mln euro. Wśród laureatów jest jednaj firma z Polski.

W ostatnim w 2015 r. terminie składania wniosków (25 listopada) Komisja Europejska otrzymała 1090 propozycji projektów w Fazie II, w ramach której jest przewidziana możliwość sfinansowania działań, takich jak: skalowanie, demonstracja, miniaturyzacja, replikacja oraz powielanie rynkowe. Nagrodzone firmy mogą również skorzystać z 12 dniowego szkolenia biznesowego.

Wśród beneficjentów najwięcej było firm brytyjskich (7), które w sumie otrzymają 10 mln euro. Na drugiej pozycji uplasowali się Włosi – sześć firm w sumie podzieli się kwotą 4,3 mln euro. Polskim laureatem jest BAG Precision Farming sp. z o.o.

Więcej w komunikacie na stronie agencji EASME.