/ Aktualności / Uniwersytet Mikołaja Kopernika z logo HR Excellence in Research

Uniwersytet Mikołaja Kopernika z logo HR Excellence in Research

8.12.2015 10:18

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymał logo Human Resources Excellence in Research. Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie to otrzymują ośrodki naukowe, które stworzyły przyjazne środowisko pracy naukowej. To już 7 instytucja w Polsce, która ma uprawnienia do korzystania z tego znaku.

Przyznawanie logo jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w UE. Logo trzymują europejskie instytucje, które przy rekrutacji pracowników naukowych stosują zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania.

Dotychczas znakiem HR Excellence in Research zostały wyróżnione: Instytut Fizyki PAN, Instytut Chemii Fizycznej PAN, Instytut Genetyki Roślin PAN, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.