/ Aktualności / Tunezja dołączyła do grona państw stowarzyszonych z Horyzontem 2020

Tunezja dołączyła do grona państw stowarzyszonych z Horyzontem 2020

8.12.2015 10:18

Naukowcy i innowatorzy z Tunezji będą mogli uczestniczyć w projektach finansowanych z programu Horyzont 2020 na takich samych zasadach, jak ich koledzy z państw członkowskich i stowarzyszonych.

Umowę stowarzyszeniową Tunezji z programem Horyzont 2020 1 grudnia 2015 r. podpisali Komisarz ds. Badań Nauki i Innowacji Carlos Moedas oraz tunezyjski Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Chiheb Bouden.

Umowa stowarzyszeniowa pozwala na szerszą współpracę badawczo-rozwojową pomiędzy UE i Tunezją. Tunezyjskie instytuty badawcze, uniwersytety i indywidualni naukowcy, ale także przedsiębiorcy, będą mieć odtąd dostęp do funduszy H2020.

Więcej w komunikacie KE.