/ Aktualności / Skomplikowane i proste” – konkurs dla młodych uczonych

Skomplikowane i proste” – konkurs dla młodych uczonych

4.08.2015 09:30

„Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach” – to tytuł konkursu dla pracowników naukowych uczelni i instytutów badawczych oraz doktorantów, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia.

Organizatorem XI Konkursu na artykuł popularnonaukowy jest redakcja miesięcznika „Forum Akademickie”. Honorowy patronat objęła prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zostaną przyznane trzy nagrody i cztery równorzędne wyróżnienia. Laureat I nagrody otrzyma 7500 zł, II nagroda wyniesie 6000 zł a III 4500 zł. Laureaci otrzymają także zestawy map cyfrowych, przenośne nośniki pamięci oraz nagrody książkowe.

Osoby wyróżnione dostaną 1000 zł, pamięć USB oraz książki.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają książki z serii Monografie FNP, ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, a także roczną prenumeratę „Forum Akademickiego”. Ponadto nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w miesięczniku „Forum Akademickie”.

Prace można przesyłać do 10 września 2015 r. na adres Redakcji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu.

Więcej na stronie miesięcznika „Forum Akademickie”.