/ Aktualności / II Warsztaty ESO dla Przemysłu

II Warsztaty ESO dla Przemysłu

15.06.2015 10:25

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie oraz Europejskie Obserwatorium Południowe zapraszają przedstawicieli firm i instytutów naukowo-technicznych na II Warsztaty ESO dla Przemysłu.

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) to główna europejska organizacja, której zadaniem jest prowadzenie obserwacji kosmosu z powierzchni Ziemi. Do jej zadań należy budowa i użytkowanie wielkich, nowoczesnych teleskopów oraz różnorodnych instrumentów obserwacyjnych, a także całej infrastruktury naziemnej niezbędnej do pracy obserwatoriów. ESO zarządza także wielkimi bazami danych i wprowadza różne rozwiązania informatyczne.

Obecnie ESO szykuje się do gigantycznej inwestycji, wartej miliard euro i będzie wkrótce poszukiwać wykonawców i podwykonawców poszczególnych elementów projektu Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu Europejskiego (E-ELT), instrumentu o wielkości połowy stadionu piłkarskiego.

Polska niedawno podpisała umowę o wstąpieniu do ESO, a obecnie w końcowej fazie jest proces ratyfikacji. Członkostwo naszego kraju w ESO oznacza dla polskich firm możliwość startowania w przetargach ogłaszanych przez tę organizację.

W ramach „II Warsztatów ESO dla Przemysłu” przedstawiciele ESO oraz specjaliści z Polski przedstawią czego ESO oczekuje od firm przemysłowych i instytutów naukowych, jakie są procedury aplikowania w przetargach oraz w jakich branżach aktualnie oferowane są możliwości współpracy. Będzie też okazja do porozmawiania bezpośrednio z kadrą kierowniczą ESO – kierownikami ważnych dla przemysłu departamentów tej organizacji (m.in. kierownik działu technologii, kierownik działu przetargów, dyrektor administracyjny i inni) oraz z przedstawicielami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także nawiązania kontaktów pomiędzy podmiotami zainteresowanymi wykonywaniem kontraktów dla ESO.

Uczestnicy będą mogli także wygłosić własne krótkie prezentacje.

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniu 3 lipca 2015 r.

Termin rejestracji zgłoszeń mija 22 czerwca 2015 roku: http://eso-industry.pta.edu.pl/rejestracja.php