/ Aktualności / POLONEZ – nowy konkurs dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy

POLONEZ – nowy konkurs dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy

22.04.2015 12:01

We wrześniu 2015 r. Narodowe Centrum Nauki ogłosi konkurs dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania w polskich jednostkach naukowych. Adresatami konkursu są naukowcy posiadający stopień doktora lub przynajmniej cztery lata doświadczenia badawczego, którzy w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku w konkursie nie mieszkali, nie pracowali ani nie studiowali w Polsce dłużej niż 12 miesięcy.

Kandydaci będą mogli się starać o staże w polskich jednostkach, trwające od 12 do 24 miesięcy. Laureaci konkursu otrzymają co miesiąc: wynagrodzenie w wysokości 4050 euro brutto, dodatek z tytułu okresowej zmiany miejsca zamieszkania – 300 euro brutto, a także, w przypadku osób przyjeżdżających z rodziną – 300 euro brutto dodatku rodzinnego. NCN przekaże każdemu podmiotowi przyjmującemu zagranicznego naukowca 100% finansowania na realizację projektu badawczego, kierowanego przez   laureata, oraz koszty pośrednie w wysokości 20%. W ramach POLONEZA naukowcy będą mogli również uczestniczyć w bogatym programie szkoleń organizowanych przez NCN.

Szczegółowa dokumentacja konkursowa zostanie opublikowana na stronie internetowej NCN w czerwcu 2015 r.

SPOTKANIE INFORMACYJNE dotyczące konkursu POLONEZ odbędzie się 16 czerwca 2015 r. o godz. 11.00 w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN przy ul. Pawińskiego 5B w Warszawie (Aula Władysława Olszaka, II piętro).

POLONEZ uzyskał dofinansowanie z programu ramowego Horyzont 2020 Marie Skłodowska-Curie Actions COFUND 2014.

Szczegółowe informacje: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/centrum-prasowe/2015_03_28_POLONEZ_PL.pdf