/ Aktualności / Do zdobycia środki na pisanie wniosku – rusza druga edycja programu „Granty na granty”

7.04.2015 11:40

Polskie jednostki naukowe, które ubiegają się o granty unijne, mają szansę otrzymać finansowe wsparcie. Na pokrycie kosztów przygotowania wniosku można zdobyć nawet 30 tys. zł. Resort nauki ogłosił dziś drugą edycję programu „Granty na granty”.

Finansowanie w ramach programu mogą zdobyć takie jednostki naukowe, które planują podjąć się roli koordynatora w planowym projekcie i stworzyć międzynarodowe konsorcjum badawcze. Co ważne, finansowanie może być przyznane zarówno na pokrycie przyszłych kosztów przygotowania wniosku, jak i refundację wydatków już poniesionych, jeśli wniosek przekroczył wyznaczony w danym konkursie próg punktowy. Na zwycięskie jednostki czeka wsparcie w wysokości do 30 tys. zł.

Te jednostki, które otrzymały środki na sporządzenie wniosku w poprzedniej edycji programu, a nie uzyskały unijnego finansowania, mogą się ubiegać o wsparcie w przygotowaniu poprawionej wersji. Warunkiem jest przekroczenie progu punktowego konkursu, w którym startował projekt. W tym wypadku wsparcie wyniesie do 15 tys. zł.

Program został stworzony z myślą o polskich jednostkach naukowych, które ubiegają się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej. W ramach konkursu „Granty na granty” naukowcy otrzymają finansowe wsparcie przy przygotowaniu wniosku projektowego. Program ma również zachęcać polskie jednostki naukowe do sięgania po granty unijne, a także wspomóc naukowców w podnoszeniu jakości przygotowywanych wniosków.

W 2015 roku nabór wniosków w ramach programu będzie miał charakter ciągły i potrwa do 31 grudnia.

To już druga edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Granty na granty”. Szczegóły programu można znaleźć w ogłoszeniu.