/ Aktualności / XII Sympozjum KRAB 14 maja 2015 Politechnika Łódzka

XII Sympozjum KRAB 14 maja 2015 Politechnika Łódzka

2.04.2015 12:54

Krajowa Rada Koordynatorów Projektów Badawczych UE (www.krab.edu.pl) serdecznie zaprasza do udziału w XII Sympozjum KRAB, którego współorganizatorem i gospodarzem będzie Politechnika Łódzka.

Sympozjum odbędzie się w dniu 14 maja 2015 w godzinach 10:00-17:30.

Zapraszamy do rejestracji na stronie: http://krab2015.syskonf.pl/
Tematyka Sympozjum obejmie m.in:

1. Informacje o osiągnięciach polskich zespołów badawczych w 7. Programie Ramowym UE oraz w programie HORYZONT 2020, ze szczególnym uwzględnieniem projektów z udziałem polskich firm.
2. Informacje o narzędziach wsparcia dla polskich zespołów badawczych startujących w konkursach Programu HORYZONT 2020 i dyskusja nad barierami Programu HORYZONT 2020 w Polsce.
3. Problemy realizacji partnerstwa publiczno-prywatnego w dziedzinie badań i rozwoju technologii na poziomie krajowym (programy sektorowe) oraz europejskim (JTI, kontraktowe PPP, JPI, KIC, ERA-NET), rola polskich i europejskich platform technologicznych.

W trakcie Sympozjum przewidziane są m.in wystąpienia doświadczonych naukowców i przedsiębiorców, którzy z sukcesem realizują projekty badawcze UE oraz ekspertów d/s Programów UE. Oprócz wykładów odbędą się sesje plakatowe. Serdecznie zapraszam do zgłaszania tytułów referatów i plakatów do prezentacji na sesjach.

W Sympozjum potwierdzili swój udział m.in.:

Prof. dr hab. Włodzisław Duch
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr inż. Zygmunt Krasiński
Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

Dr inż. Andrzej Siemaszko
Sekretarz Generalny Polskiego Instytutu Technologii, Dyrektor Centrum Technologii w IPPT PAN

Po Sympozjum w dniu 14 maja około godziny 20 planowana jest wspólna kolacja w jednej z łódzkich restauracji na koszt organizatora.Dla Uczestników Sympozjum w dniu 15 maja planowana jest również wycieczka wraz ze zwiedzaniem laboratoriów Politechniki Łódzkiej.

Zgłoszenia Uczestników przyjmujemy do dnia 7 maja 2015. Propozycje referatów prosimy przesyłać do dnia 28 kwietnia 2015. Uczestnictwo w Sympozjum jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Janusz Hołyst