/ Aktualności / Oferta pracy na stanowisku: Ekspert KPK w obszarze Inteligentny, zielony i zintegrowany transport

12.02.2015 15:39

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej działający przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN realizuje już od 15 lat powierzane mu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zadania w zakresie wspierania uczestnictwa polskich jednostek w Programach Ramowych UE, obecnie w Programie Horyzont 2020.

KPK wraz z siecią 11 Regionalnych Punktów Kontaktowych to zespół kilkudziesięciu wysokiej klasy ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę z zakresu europejskich programów badawczo – rozwojowych, ich przygotowania, zarządzania oraz rozliczeń formalno-finansowych. Wspieramy polskie podmioty w zakresie budowy konsorcjów, prowadzenia negocjacji, przygotowania wniosków projektowych, działań eksperckich, promocji, koordynacji i współpracy z Komisją Europejską. W zakresie naszego wsparcia jest również pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych, własności intelektualnej, pozyskania wsparcia finansowego i uczestnictwa w dedykowanych programach rozwoju technologii bazujących na partnerstwie publiczno-prywatnym.

Oferta pracy na stanowisku:

Ekspert KPK

w obszarze Inteligentny, zielony i zintegrowany transport

Miejsce pracy: Warszawa
Opis stanowiska:

Pracując z nami będziesz odpowiedzialna / odpowiedzialny m.in. za:

• Organizowanie działań informacyjno-szkoleniowych i promocyjnych
  • Prowadzenie konsultacji w zakresie przygotowywania i realizacji projektów;
  • Udzielanie wsparcia w nawiązywaniu współpracy i wyszukiwaniu partnerów do konsorcjów projektowych;
  • Bieżące uzupełnianie i aktualizacja wiedzy w zakresie przypisanego obszaru Programu Ramowego Horyzont 2020 poprzez:
    • udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, warsztatach i spotkaniach,
    • udział w szkoleniach i spotkaniach organizowanych przez KPK oraz współpracujące instytucje krajowe i zagraniczne,
    • analizę publikacji specjalistycznych oraz źródeł otwartych;
  • Uzupełnianie informacji na portalu krajowym dla HORYZONTu 2020;
  • współpraca z partnerami krajowymi i zagranicznymi;
  • podejmowanie działań zmierzających do uwzględnienia priorytetów krajowych w dokumentach kształtujących europejską przestrzeń badawczo – rozwojową.

Wymagania podstawowe:

• Wykształcenie wyższe, preferowane z dziedziny transportu lub pokrewne,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office,
  • Łatwość komunikacji oraz nawiązywania kontaktów również w środowisku międzynarodowym,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Zaangażowanie i dobra organizacja czasu pracy;
  • Wysoka kultura osobista,
  • Umiejętność szybkiego uczenia się i analitycznego myślenia,
  • Dyspozycyjność.

Wymagania dodatkowe:

• Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • Znajomość specyfiki pracy w środowisku międzynarodowym, zwłaszcza w Komisji Europejskiej,
  • Dodatkowa znajomość języka francuskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego,
  • Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i prezentacji.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy kandydatów o umieszczenie w zgłoszeniu klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)”