/ Aktualności / Konkurs IMPULS

Konkurs IMPULS

12.02.2015 15:45

Do 19 kwietnia br. naukowcy, którzy mają pomysł na innowacyjne badania o potencjale komercjalizacyjnym, mogą składać wnioski w czwartej i jednocześnie ostatniej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Finaliści konkursu prezentują swoje innowacyjne projekty podczas rozmowy z komisją składającą się ze specjalistów ze środowiska nauki i biznesu.

W konkursie IMPULS wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udziałuczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

• pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody w wysokości:

• 120 tys. zł (I nagroda),
  • 100 tys. zł (II nagroda),
  • 80 tys. zł (III nagroda).

Każda nagroda składa się z dwóch części –  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody jest przeznaczone na indywidualne wsparcie dla laureata.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej FNP oraz u koordynatora: dr inż. Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25, tel. kom.: 604 124 840.