/ Aktualności / FNP: Szkolenia z zakresu przedsiębiorczości

FNP: Szkolenia z zakresu przedsiębiorczości

27.08.2014 12:40
Do 19 września 2014 r. trwają zapisy na bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, które organizowane są przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Szkolenie skierowane jest do doktorantów oraz pracowników naukowych z jednostek naukowych, które swoją siedzibę mają na terenie Polski. W szkoleniu mogą wziąć udział także absolwenci studiów doktoranckich, jeśli od momentu otrzymania przez nich stopnia doktora nie minęło więcej niż 12 miesięcy.
Zgodnie z informacjami organizatorów szkolenia z zakresu współpracy interdyscyplinarnej odbędą się w następujących terminach:

• 15-18 października 2014 r. w Warszawie;
  • 20-23 października 2014 r. w Warszawie.
Podczas szkoleń poruszone zostaną następujące zagadnienia:

• Ocena potencjału pomysłu innowacyjnego;
  • Rozwój pomysłu innowacyjnego (czynniki niezbędne dla pomyślnego rozwoju pomysłu);
  • Planowanie działania, pozyskiwanie pierwszych klientów, generowanie dochodu;
  • Wyzwania: stres przy rozpoczynaniu działalności, niepewność rynku, zachowanie przedsiębiorców;
  • Czym jest transfer technologii i jaki daje potencjał przedsiębiorcom;
  • Czynniki sukcesu w transferze technologii;
  • Prawo własności intelektualnej.
Zapisy na szkolenia prowadzone są za pośrednictwem platformy https://szkolenia.fnp.org.pl/Szkolenia prowadzone będą w języku angielskim. Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu będą miały zapewnione wyżywienie. Bezpłatny nocleg będą miały zapewniony osoby z poza miast, w których odbywają się szkolenia.
Strona internetowa szkoleń z zakresu przedsiębiorczości

Do 18 września 2014 r. trwają także zapisy na bezpłatne szkolenia z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczych oraz transferu technologii, które organizuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Do 10 września 2014 r. można natomiast zapisać się na bezpłatne szkolenia z zakresu zarządzania projektami badawczymi.