/ Aktualności / FNP: Harmonogram szkoleń dla naukowców

FNP: Harmonogram szkoleń dla naukowców

24.07.2014 08:50

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej podała szczegółowy harmonogram bezpłatnych szkoleń dla naukowców, które zostaną przeprowadzone w drugiej połowie 2014 r. w ramach programu SKILLS. Zgodnie z planami szkolenia będą odbywały się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Poznaniu.

Udział w szkoleniach mogą brać osoby, które spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków:

• są pracownikami naukowymi zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę w jednostce naukowej, która ma siedzibę na terenie Polski;
  • są doktorantami w polskich jednostkach naukowych;
  • są absolwentami studiów doktoranckich do 12 miesięcy po uzyskaniu stopnia doktora.

Zgodnie z informacjami organizatorów szkolenia organizowane w ramach programu SKILLS dotyczą następujących zagadnień:

• podnoszenie umiejętności z zakresu zarządzania badaniami naukowymi;
  • transfer technologii i przedsiębiorczości;
  • warsztaty szkoleniowe z komunikacji naukowej;
  • upowszechnianie nauki.

Przeczytaj szczegółowy harmonogram szkoleń na stronie FNP:

Rekrutacja na poszczególne szkolenia będzie ogłaszana sukcesywnie przez FNP. Pierwsza rekrutacja na szkolenia „Prezentacja wyników badań naukowych” oraz „Współpraca interdyscyplinarna” zostanie otwarta pod koniec lipca 2014 r.