/ Aktualności / Przeszkol się latem – Unia zapłaci

Przeszkol się latem – Unia zapłaci

7.07.2014 09:56

Wakacje to dobry czas na szkolenie. Na przedsiębiorców czeka prawie 2 tys. kursów dotowanych z UE, w większości bezpłatnych – przypomina „Puls Biznesu”.

A wielu zapomina lub po prostu nie wie, że można skorzystać z zajęć dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. I nie trzeba tworzyć ich programów, ani pozyskiwać na ni dotacji – wystarczy się zapisać na już istniejące kursy. Mogą w nich wziąć udział pracodawcy, jak i wskazani przez nich pracownicy.

Wachlarz szkoleń jest szeroki – najwięcej jest z zarządzania zasobami ludzkimi oraz informatyki, niewiele mniej dotyczących zagadnień prawnych czy finansów. Bardzo duża jest też oferta zajęć na temat umiejętności osobistych i organizacji pracy; nie brakuje również specjalistycznych, np. z robotyki, psychologii.

Pełną bazę kursów dotowanych z UE można znaleźć na stronie www.inwestycjawkadry.pl. A wybór odpowiedniego szkolenia ułatwi wyszukiwarka – wystarczy wpisać kategorię, miasto, termin i dofinansowanie dla wybranej grupy – doradza „PB”.

Źródło: http://biznes.onet.pl/praca/przeszkol-sie-latem-unia-zaplaci,18493,5645452,5451429,462,1,news-detal