/ Aktualności / Szkolenie z ekspertem KPK – 29 maja 2014 r.

Szkolenie z ekspertem KPK – 29 maja 2014 r.

12.05.2014 10:16

Regionalny Punkt Kontaktowy w Programie Ramowym Wspólnoty Europejskiej Horyzont 2020, Biuro Programów Badawczych i Strukturalnych Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie pt.:

?Profesjonalny wniosek do grantów indywidualnych
Marie Skłodowskiej ? Curie w ramach Horyzontu 2020.

Jak przygotować  wniosek do Komisji Europejskiej?

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami oraz dobrymi praktykami w zakresie przygotowania i napisania profesjonalnego wniosku do Programu Horyzont 2020 w konkursie Marie Skłodowska ? Curie ? INDIVIDUAL FELLOWSHIPS ? granty indywidualne.

Indywidualne granty badawczo-szkoleniowe to szansa na realizację własnego projektu w zagranicznym ośrodku. Ten rodzaj działań obejmuje dwa typy projektów:

European Fellowships umożliwiają realizację grantu od 12-24 miesięcy w dowolnym kraju UE lub stowarzyszonym. W ich ramach dostępne są także granty związane z powrotem do kariery naukowej po co najmniej 12 miesięcznej przerwie oraz granty reintegracyjne umożliwiające powrót naukowcom do Europy;

Global Fellowships dają możliwość realizacji grantu najpierw w kraju trzecim (od 12-24 miesięcy), a następnie kontynuowanie badań w Europie (okres 12-miesięczny).

Podstawową zasadą grantów MSCA jest dowolna tematyka badawcza i dowolny kraj realizacji.

Szkolenie skierowane jest do doświadczonych naukowców (stopień doktora lub powyżej 4 lat stażu naukowego po uzyskaniu tytułu magistra) zainteresowanych złożeniem wniosku ?Marie Skłodowska-Curie INDIVIDUAL FELLOWSHIPS (IF)? ? termin zakończenia konkursu 11.09.2014r.

Termin i miejsce szkolenia:

Data wydarzenia: 29 maja 2014r.

Czas trwania: 12:50 ? 16:00

Miejsce wydarzenia:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Sala Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego

Al. Piłsudskiego 8, I piętro

Program szkolenia:

12:50 ? 13:00                    Rejestracja, kawa

13:00 ? 14:00                    Cele i ogólne zasady uczestnictwa w projektach MSCA IF

14:00 ? 14:50                    Omówienie części A (administracyjnej) wniosku i Participant Portal

14:50 ? 15:00                    Przerwa kawowa

15.00 ? 16.00                    Część B (merytoryczna) wniosku

Prowadzący:

Bogna Hryniszyn ? ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Warszawie.

UWAGA!

Liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona.

Limit miejsc: 50 osób

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: rpk@uni.lodz.pl do dnia 26 maja 2014r.

Osoby niezapisane nie będą mogły uczestniczyć w szkoleniu!

Przed szkoleniem prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową, w tym z programem pracy (Work Programme) oraz przewodnikiem dla wnioskodawców (Guide for Applicants), dostępnymi na stronie konkursu ogłoszonego na Portalu Uczestnika (Participant Portal): http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/calls/h2020-msca-if-2014.html